Lenka Jará

Jmenuji se Lenka Jará a věnuji se,s přestávkami,malování obrazů.Jsem celoživotní samouk. Maluji převážně olejovými barvami krajiny,krajiny s nádechem abstrakce,ale i abstrakce.Fascinují mě převážně mraky,bouřkové mraky.Studuji je a jak říkám: " Malba nepotřebuje žádný literární příběh nebo komentář, protože je sama nositelem všech informací. Umění má pouze a jedině vizuální účinek Pokud lidé mojí práci nerozumějí, žádná slova jim nepomohou.

Maluji i na zakázku a jsem nesmírně vděčná,když se líbí můj styl a obrazy.Každý obraz je originál a snažím se dát do obrazu duši. Maluji zásadně při hudbě a věřím, že i tento prvek je do mých pláten vpleten a rezonuje po vlnách dál. Malbou se vždy snažím zachytit a zpracovat pro mě v danou chvíli bouřlivé téma.

Prodávat obrazy jsem se rozhodla před 3 lety.Provozuji také výtvarný kroužek ve škole.Snažím se,aby děti překročily komfortní zónu a daly do tvorby kousek sebe.Malování mám jako koníček.Ráda bych se mu věnovala ale na plný úvazek.Je to můj sen,který si po krůčkách plním.S tím mi pomáhá milující manžel a dvě dospělý děti.


 

Zaměřuji se převážně na plastickou abstrakci ,krajinné a mořské motivy s nádechem abstrakce.


Vytvářím své obrazy technikou olejomalby a akrylem s důrazem na hru světel, stínů a barevných odlesků.


Cílem mojí tvorby je malovat pro radost.
Každý člověk však má svůj svět, svá pravidla, proto existují velké rozdíly ve vnímání a pochopení.

Také je možnost malby na zakázku .